Achátové jmenovky

Jmenovky z achátů jsou od loňské sezóny začínajícím trendem luxusních i přírodně laděných svateb. Časem se mohou těšit stejné oblibě jako jmenovky z dřevěných koleček, nebo recyklovaného papíru. Vaší svatební tabuli dodají eleganci a styl.

Typickým zbarvením těchto minerálů jsou jak odstíny teplé – červené, oranžové, tmavě hnědé až do černa, tak i chladnější tóny – modré, šedomodré, bílé a někdy i zelené. Snadno tak sladíte jmenovky s barevností vaší svatby.  Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, nenajdete dva plátky se stejnou kresbou. Každý kus je originál a tedy i jedinečný dárek pro svatební hosty. Díky výrazným barvám a žilkování, je vhodné na jmenovky aplikovat písmo neutrálních tónů, například bílé, zlaté, bronzové či stříbrné. Šikovná nevěsta se může do výroby pustit sama. Pokud si na výrobu jmenovek netroufáte, nebo vám to časový prostor nedovoluje, svěřte tvorbu některému ze zkušených profesionálů.

A to není všechno, jmenovkami nemusí úloha achátů končit. Nechte je napříč výzdobou dotvořit dokonalý vizuál vaší svatby.  Skvěle vyniknou také v kombinaci s kaktusy či sukulenty. Stylový bude i achátový podnos na snubní prstýnky, nebo dorty. Je libo svatba sršící barvami? Využijte pestrobarevnost jednotlivých kusů . Naopak pro jemnější dojem doplňte ladění vaší svatby jedním tónem achátového kamene.

Achátové plátky seženete na e-shopech s drahými kameny a svatební tématikou. Jeden kus se pohybuje v cenovém rozpětí od 50 Kč do 200 Kč. Motiv, nebo nápis nejlépe vytvoříte kaligrafickým fixem, nebo tenkým štětcem za pomocí nestíratelné barvy. Více o těchto pomůckách se dozvíte ve většině výtvarných potřeb.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top