Zábava na svatební den

Pokud plánujete vlastní svatbu nebo pomáháte s organizací svatby jiné, určitě přemýšlíte jak vyplnit celý slavnostní den. Ženich s nevěstou většinou nemívají moc času navíc, ale mohou vzniknout momenty, kdy je potřeba zabavit svatební hosty a rodinu.

Skvělou zábavou může být fotokoutek s rekvizitami, polaroidem a připravenou svatební knihou/ fotoalbem. Každý si pro sebe vytvoří příjemnou vzpomínku a zároveň novomanželům může zanechat pěkný vzkaz na památku. Také můžete připravit dekoraci v podobě stěny z vašich společných fotek, nebo fotky umístit do starého rámu a uchytit kolíčky na šňůře. Dnes už méně provozovanou zábavou je únos nevěsty. Ne každá jej ocení, proto se nejdřív zkuste nenápadně poptat, abyste svatební veselku spíše nezkazili.

Další a poměrnou částí svatební zábavy jsou hry. Pokud jste už někdy byli hosty na svatbě, nejspíš budete znát svatební kočár, kvíz, tombolu, poznávání nevěsty podle kolínka či kotníku a poznávání ženicha podle hrudníku a další. Někdy i ty zaběhnuté soutěže se vždy dají něčím ozvláštnit.

Trochu jiný svatební kvíz

Svatební kvíz, při kterém se tradičně kladou otázky, na které se dá odpovědět pouze „ženich“ nebo „nevěsta“ a místo odpovědí zvedají novomanželé botu nebo střevíček, se dá jednoduše modifikovat pomocí popisovatelných tabulí nebo papírových bloků. Novomanželé místo zvedání boty napíší svou odpověď na tabuli či do bloku a aniž by tušili, co druhý odpověděl, ukážou své odpovědi svatebním hostům. Tato verze svatebního kvízu má tu výhodu, že můžete novomanželům pokládat širší spektrum otázek a vtipnou formou prověříte, jak se navzájem dobře znají. Například co dokáže nejvíce naštvat ženicha/nevěstu, co udělá ženichovi/nevěstě nevětší radost, jakou barvu očí má ženich/nevěsta, jakou barvu má ženich/nevěsta nejraději.

Tombolu zas můžete libovolně obměňovat pomocí cen. Budete-li brát tombolu vážně, a seženete skutečné a hodnotné ceny, určitě tím nic nepokazíte. Jde nám však především o to se pobavit a proto mohou být cenami vtípky schované za honosné názvy. Například sada luxusních šperků nebo spodní prádlo, mohou ve skutečnosti být dětské bonbónové korále nebo tanga z cukrátek. Romantickou večeři při svíčkách zastoupí balíček se svíčkou a polévkou z pytlíku, koupel pro dva může skrývat svíčku a mýdlo. Jedna z hlavních cen může být přelet nad Alpami, spočívá v posazení výherce na židli a přenesení přes lahvičky s francovkou, a k cestě kolem světa postačí globus. Ceny do tomboly mohou být také převzaté ze hry Rok s novomanželi. Výherci tak dostanou místo ceny například úkol vzít novomanžele na lyže. Pokud na svatbě chybí odvážný moderátor, který by se ujal losování, mohou se ceny schovat do uzamykatelných beden. Svatební hosté tak místo papírků s čísly kupují klíče a místo losování zkouší, který klíč danou bednu otevře.

Poznávací soutěže jsou vždy zábavnější, když se do skupinky poznávaných vmísí někdo, kdo tam nepatří. Mezi skupinkou krásných dam může svůj kotník odhalit strýc Josef s dámskou punčochou na noze, při poznávání ženicha může ženich ze začátku úplně chybět.

Znáte hru Svatební pytel? Někde se hraje v obměně s košem na prádlo. Zúčastnění tančí v kruhu a podávají si pytel s prádlem, klobouky, brýlemi, nebo parukou. Obměna této hry spočívá v tom, že si hosté podávají například klobouk nebo hází míčem či polštářem.  Když přestane hrát hudba, musí si osoba, u které se daný předmět zastavil obléci něco z koše s prádlem který je uprostřed kruhu. Hraje se tak dlouho než dojde oblečení. Při pohledu na svatební foto se pak pobavíte podruhé.

Taneční soutěže

Aby hosté ztratili prvotní ostych a zaplnili taneční parket, můžete zařadit taneční soutěže. Tanečníkům přivažte k nohám balonky nebo dejte mezi čela jablko či tenisový míček. Komu praskne balonek nebo spadne jablko, je vyřazen z kola. Vítězí pochopitelně pár, který zůstane na parketu jako poslední.

Pár rad na závěr. Soutěže si připravte předem a poté je zařazujte podle nálady a průběhu dne, přičemž nemusíte nutně zařadit vše, co máte připravené, méně je více. Hry volte uvážlivě podle rodinných vztahů a typu společnosti, která se sešla. Při kvízu buďte opatrní s volbou otázek na choulostivá témata. Vždy je lepší, když má zábavu na starost konkrétní osoba -svědek, moderátor, družička, nebo třeba kamarád s hereckým talentem. Pokud jste nevěsta, která si svatbu organizuje sama, včas rozdejte úkoly a nejpozději den před svatbou svěřte organizaci do rukou vyvolené osoby.

Více svatebních her a jejich pravidla najdete v mém druhém článku, tady na blogu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top