Výročí svatby a jejich názvy

Mnoho lidí se dnes soustředí na svatbu, jako na hlavní společenský okamžik svého života. Ženy bývají dokonce smutné, že už si svůj svatební den prožily a další je nečeká. Vzpomeňme na seriál Přátelé a smutnou Moniku den po svatbě kdy říká:

,,Už nejsem nevěsta, jenom něčí manželka.“

Co dodat. Novomanželky, nevěště prosím hlavu. Máte se na co těšit i nadále. Oslava společného výročí svatby se může stát krásným rituálem, kterým si připomenete, jakou cestu už jste společně ušli. Je to ideální příležitost jak své polovičce vyjádřit svou lásku a vzájemnou úctu. Připravte si vzájemné překvapení, zajděte si na večeři, do kina, obdarujte se nějakou maličkostí nebo vyrazte na výlet do přírody. Připomeňte si to dobré na vašem vztahu a oslavte další rok společného života. Jak si to užijete je jen a jen na vás.

Zlatá, stříbrná, nebo diamantová svatba. Některé názvy výročí svatby jste možná už slyšeli, jiná vás asi překvapí. Jednotlivá výročí se nazývají podle toho co spolu manželé prožívají a jak by na tom měli být v určité fázi vztahu. Od toho se odvíjí dárky, kterými se manželé obdarovávají. Slaví se prvních patnáct let každý rok, poté co pět let. Ale proč si neudělat krásnou oslavu každý rok, no ne?

Názvy výročí vychází z tradic a nesou v sobě jistou symboliku. Pro inspiraci v tabulce uvádím vhodné dárky pro konkrétní výročí a příhodné květiny k tomu. Jestli znáte oblíbený druh květin vaší polovičky, nebo víte, co si přeje dostat za dárek, pak myslím, že není co řešit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top