Podzimní svatby

Podzimní svatby miluju! Období kdy všechno po létě zpomalí, ve vzduchu je cítit déšť a já mám konečně chuť si zase vařit čaje a husté krémové polévky. Čas na to obléct se do svetru, zapálit všude svíčky a zachumlat se do deky. A právě v tomhle období je nejlepší uspořádat svatbu.

Pravdou je, že už bývá trochu více chladno, ale povězme si ty nesporné výhody. Prvním kladem je pestrost přírody a zbarveného listí. Na fotkách vše vypadá úžasně a můžeme si dovolit i výraznější barevné kombinace. Kouzlit se dá i s přírodními doplňky, ušetřit tak můžete na svatebních dekoracích, které si jednoduše nasbíráte v lese, nebo u sebe na zahradě. Netradičně můžete pojmout i svatební hostinu. Stoly a rauty můžete ozdobit oranžovými dýněmi, zbarveným listím a kaštany. Místo klasického vývaru s knedlíčky pro hosty přichystejte zeleninový krém, francouzskou cibulačku, nebo polévku s uzeným masem a kroupami. Nemusíte se držet zaběhlé klasiky, popusťte uzdu fantazii. Svatební fotografové a kameramani budou mít určitě radost a vy nakonec taky.

Oblíbeným obdobím pro svatby je léto. Je středobodem svatební sezóny a většina snoubenců si vybírá právě tento čas. Oproti podzimu, mohou mít svatby v létě své mouchy. Vzpomeňte si na letní svatby, kdy bylo tak horko, že měli pánové promočené košile i saka a ženám se roztékal horkem make-up. Babičky a dědečci měli problém venku vydržet a svatby v přírodě tak často nedopadly úplně podle našich představ. V létě taky jezdí spousta rodin na dovolené, právě kvůli prázdninám dětí. Pokud tedy neplánujete svatbu dostatečně dopředu, je dobré ji udělat na podzim, je totiž větší pravděpodobnost, že budou mít vaši známí čas.

Výhody

  • místa na svatbu nebudou tak plná jako v létě
  • rozmanitost barev, které můžete na svatbě použít
  • nemusíte se bát horka
  • ušetříte na svatební výzdobě, materiálu najdete v přírodě dost (listí, žaludy, kaštany, dýně, dřevěné kolečka, šípky, bobule jeřábu)
  • nerozteče se vám dort a dobroty ve sladkém baru
  • můžete použít zajímavé prvky na focení (svetr, pašmína, gumáky při dešti a blátě, pletený motýlek, či oblek ženicha)

Nevýhody

  • odpadá možnost hostiny venku kvůli chladnému počasí
  • může vám na focení pršet, dobrý fotograf si ale poradí i s tím, nachystejte si deštník a dobré boty
  • teplejší oblečení pro nevěstu (bolerko, punčochy, pončo, pašmína)

Svatby na podzim mají své nezaměnitelné kouzlo a věřím, že spousta z vás je z podzimních svateb stejně nadšená jako já. Vytvořila jsem pro vás malou fotogalerii podzimně laděných svateb, ve kterých nějakou tu inspiraci určitě najdete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Scroll to top